Czym jest sortowanie komórek aktywowane siłą wyporu (BACS)?

 Izolacja komórek jest kluczową częścią badań w dziedzinie nauk przyrodniczych. Sortowanie komórek aktywowane siłą wyporu, znane również jako BACS, to proces sortowania komórek przy użyciu mikropęcherzyków. Poprzez pokrycie mikropęcherzyków przeciwciałami, komórki docelowe przyczepiają się do powierzchni mikropęcherzyków, skutecznie oddzielając je od komórek niedocelowych. Następnie mikropęcherzyki - składające się z gazowego rdzenia, który jest często otoczony polimerami, lipidami lub białkami - unoszą komórki docelowe do górnej części próbki.

BACS jest szybka, łatwa i niedroga w porównaniu z innymi metodami, a także zachowuje zdrowie i fizjologię komórek do dalszych zastosowań. Może być stosowany w połączeniu z innymi technikami w celu dalszego oczyszczania próbki lub samodzielnie jako samodzielna metoda izolacji.


Proces BACS

Wybór właściwego podejścia do separacji komórek jest kluczową częścią procesu badawczego. Podczas korzystania z systemu BACS:

  1. Mikropęcherzyki są najpierw mieszane z próbką komórek, gdzie identyfikują i wiążą się z komórkami docelowymi i oddzielają je od komórek niebędących celem.
  2. Po związaniu się z komórkami docelowymi mikropęcherzyki unoszą się do góry. Komórki docelowe unoszą się wraz z nimi, pozostawiając komórki niedocelowe.
  3. W ostatnim etapie mikropęcherzyki i komórki docelowe są usuwane z górnej części próbki.


Jak można wykorzystać system BACS?

Sortowanie komórek aktywowane siłą wyporu (BACS) może być wykorzystywane w wielu różnych metodach badawczych. Ten proces izolacji komórek pozwala naukowcom na wykonywanie niezliczonych praktyk, w tym

- Izolowanie komórek odpornościowych z krwi obwodowej

- Odzyskiwanie populacji komórek z zdysocjowanych tkanek

- Wychwytywanie krążących we krwi komórek nowotworowych

- Przeprowadzanie analizy molekularnej określonych populacji komórek.

Dzięki zastosowaniu systemu BACS komórki są łatwo, szybko i delikatnie oddzielane do celów badawczych.

 

Zalety systemu BACS

BACS wykorzystuje mikropęcherzyki zamiast magnesów i żelaznych kulek do przeprowadzania izolacji, dzięki czemu metoda ta jest łagodniejsza w porównaniu z innymi metodami, takimi jak aktywowane fluorescencją i magnetyczne sortowanie komórek. Ponieważ technologia mikropęcherzyków nie wymaga dodatkowego sprzętu, jest ona również bardziej opłacalna. Ponieważ ta metoda izolacji komórek wykorzystuje pływalność, nie ma ograniczeń co do wielkości próbki; do przetwarzania próbki można użyć dowolnego rozmiaru pojemnika.

Czym różni się metoda BACS od innych metod izolacji komórek?

Wypróbuj nasze mikropęcherzyki do sortowania komórek już dziś

Jeśli szukasz prostego sposobu na usprawnienie procesu sortowania komórek, chętnie pokażemy Ci, co potrafią nasze mikropęcherzyki. Zapoznaj się z naszą szeroką gamą produktów mikropęcherzykowych lub skontaktuj się z naszym zespołem, aby dowiedzieć się o naszych możliwościach współpracy.

© SolEx B2B